Urodziny dla dzieci

15 niezbędnych pytań, które musisz zadać zanim zorganizujesz urodziny dla dzieci

Jakiś czas temu spisałem kilka wyjątkowych i oryginalnych miejsc na wyprawienie urodzin dla dzieci w naszym mieście, o których mało kto wie. Znajdziecie je tutaj: Gdzie zorganizować urodziny w Białymstoku.

Dziś stworzyłem listę pytań, które najczęściej padają przed organizacją urodzin w Osobliwym Domu. Prawie wszystkie jednak można zadać przy wyborze jakiegokolwiek miejsca na urodzinową imprezę.

Moje doświadczenie

Tak szczerze to sam nie mam jeszcze dzieci. Tylko w takim razie dlaczego pozwalam sobie na porady dotyczące organizowania urodzin dla nich? Bo to mnie jak najbardziej dotyczy. Prowadząc escape room w Białymstoku zorganizowałem takich imprez urodzinowych już co najmniej kilkadziesiąt. Za każdym razem też mam okazję porozmawiać osobiście nie tylko z dziećmi, ale i rodzicami. Trudno mi ocenić z kim wolę pogadać. Zarówno z młodszymi jak i starszymi często wychodzą fajne tematy.

Z rodzicami często mam okazję na pierwszy kontakt jeszcze w trakcie ich poszukiwań urodzinowej atrakcji. Wtedy pada najwięcej pytań. Zauważyłem jednak, że nie każdy rodzic poruszy każdą kwestię i albo dzwoni ponownie, albo jest zaskoczony już po rozpoczęciu urodzin.

Dlatego postanowiłem zebrać do kupy najważniejsze kwestie, o które warto zadbać przed wyborem miejsca na ten ważny czas. Przy okazji opowiem jak to jest u nas.

 1. Liczba osób?

  Nie każdy lokal pomieści całą gromadkę i jeszcze rodziców. Dajmy na to w naszych pokojach zagadek zmieścimy po 5 gości w jednym. Można co prawda grać w obydwu jednocześnie, ale to i tak daje ograniczenie 10 dzieci maksymalnie.

 2. Poczęstunek?

  W Osobliwym Domu Pana Adama przyjęliśmy zasadę, że nie zajmujemy się serwowaniem jedzenia. No, od jakiegoś czasu dodaliśmy do oferty urodzinowej opcję, że możemy załatwić suche przekąski, ale to tyle.

 3. Tort?

  Tutaj czasem rodzice pytają czy można przynieść swój wyrób i czy nie trzeba do tego dołączać oświadczenia. My nie wymagamy, ale to też zawsze warto ustalić. Samego tortu nie załatwiamy.

  tort urodzinowy białystokA tak prywatnie. Zazwyczaj dostaję kawałek na poczęstunek i to moja ulubiona część imprezy! 😀 A czasem trafi się kawałek pizzy i zdarza się, że jest on wręcz zbawienny, bo dzień potrafi się tak ułożyć, że mam brak czasu na obiad. Za każdym razem czuję wtedy dużą wdzięczność, a za pierwszym razem to aż się wzruszyłem. Tak mi jest miło!

 4. Lodówka?

  Jak tort, to oczywiście lodówka. My się jeszcze nie dorobiliśmy swojej lodówy, ale jest to jedna z priorytetowych rzeczy na naszej liście niezbędnych zakupów.

 5. Ceny i dodatkowe koszta?

  W naszym przypadku mamy rozbudowaną ofertę, bo dzieci mogą zagrać w jednym pokoju lub dwóch i z rodzicami lub animatorami. Natomiast kawa i herbata jest w cenie, a wiem, że nie wszędzie tak jest. Zawsze pytaj czy są jakieś dodatkowe usługi, koszta itp.

 6. Zniżki?

  A propos cen, nie zapominajmy o zniżkach! My na stałe ustawiliśmy rabat 10% na całą ofertę urodzinową na przyjęcia organizowane od poniedziałku do czwartku.

 7. Zaliczka / zadatek?

  Tutaj tylko przypomnę, że zgodnie z definicją zaliczka jest zwrotna, a zadatek nie.

  Zaproszenia urodzinowe Osobliwy Dom Pana Adama - escape room Białystok
  Zaproszenia urodzinowe
 8. Zaproszenia?

  Bardzo często organizatorzy urodzin dla dzieci oferują też swoje zaproszenia. My także takie mamy, zaprojektowane specjalnie dla naszego białostockiego escape roomu.

 9. Obuwie na zmianę?

  Się rozpisywał nie będę.

 10. Dodatkowe atrakcje?

  Jeśli samo miejsce to za mało, to czemu nie zaprosić jeszcze iluzjonisty, klauna, animatora? A może da się załatwić jeszcze jakieś inne ciekawe atrakcje?

 11. Rekonesans?

  Czy jest czysto, czy jest łazienka, jak duże jest to miejsce, czy wystrój odpowiada wiekowi dzieci? Przy okazji sprawdzisz jak dojechać, gdzie jest parking no i poznasz osobę, która będzie zajmowała się Twoimi bombelkami.

 12. I na koniec jeszcze 4 pytania, które warto zadać jeśli wybieracie escape room jako miejsce na urodziny dla Twojego dziecka:

  – jaki jest poziom trudności?
  – czy jest dodatkowa sala urodzinowa dla gości?
  – ile czasu trwa zabawa?
  – czy jest strasznie?

Jest jeszcze na pewno sporo innych kwestii do poruszenia, ale ja starałem się wybrać te problemy, z którymi najczęściej się spotykam. Wiem też, że większość z nich to oczywistości, ale ile razy załatwialiśmy sprawy w pośpiechu albo bez skupienia? Są ludzie, co dziecko własne potrafią zapomnieć – przypomnę historię Kevina 😛

urodziny dla dzieci białysotk escape room

Poznaj naszą pełną ofertę urodzinową:
OFERTA URODZINOWA

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.