Osobliwy Dom Pana Adama – escape room Białystok5 Osobliwości Domu Pana Adama » Osobliwy Dom Pana Adama - escape room Białystok

Każda firma, która chce być rozpoznawana musi się czymś wyróżniać i posiadać własną tożsamość. Pod tym względem rynek escape roomów niczym się nie różni. Jednak mimo iż jest on stosunkowo młody to zdążyły się już utrzeć pewne standardy w prowadzeniu samych firm, na przykład cykanie fotek po grze. Niektóre te schematy udało nam się przełamać i w ten sposób wyróżnić na rynku. Oto 5 Osobliwości Domu Pana Adama.

 

 1. Nazwa

  Osobliwy Dom Pana Adama – fajnie brzmi, co nie? Nazwa trochę długa, ale chwytliwa. Przy jej tworzeniu inspirowałem się tytułem książki „Osobliwy Dom Pani Peregrine”. Mam nadzieję, że nasz Dom choć troszkę oddaje osobliwość domu wspomnianej Pani. To, co ją wyróżnia (nazwę, nie Panią Peregrine) to fakt, że jest po prostu polska. Może ktoś będzie tutaj zaskoczony, ale serio, na rynku escape roomów ciężko o taką. Dajmy na to w Białymstoku nie ma ani jednej. Większość firm używa różnych wariacji ze słowami „escape”, „room”, „lock” itp. . Oczywiście można znaleźć także minusy – anglojęzyczni klienci nie rozumieją nazwy, a powszechne określenie „escape room” może być trudne do skojarzenia z Osobliwym Domem Pana Adama.Nie mniej jednak jestem z tej nazwy dumny i często otrzymuję pozytywne zwroty od klientów. Mam nadzieję, że czytelnikom mojego bloga również przypadła do gustu 😉

 2. Karta Dużej Rodziny

  Jubileusz Białostockiej Karty Dużej Rodziny - Osobliwy Dom Pana Adama

  Źródło: https://www.bialystok.pl/pl/wiadomosci/aktualnosci/pieciolecie-bkdr.html

  Niedawno uczestniczyłem w Jubileuszu Białostockiej Karty Dużej Rodziny (jestem tym Panem po środku, z bródką). Minęło 5 lat odkąd ruszył ten program w naszym mieście. Osobliwy Dom dołączył do tego zacnego grona. W Białymstoku rzecz jasna jest wiele firm, które honorują tą kartę jednak spośród escape roomów – znowu – jesteśmy jedyni. Oprócz tego uczestniczymy w ogólnopolskim programie Karta Dużej Rodziny i w nim takich firm jak nasza jest jak na lekarstwo.
  Zdecydowaliśmy się na ten krok, bo naszą nadrzędną misją jest stworzenie rodzinnego miejsca, gdzie te mogą się jednoczyć oraz budować wspólne wspomnienia. Myślę, że udało nam się to i rzeczywiście przychodzi do nas spora liczba rodzin. Niestety tych z Kartą wciąż jest jeszcze niewiele.

 3. O, a tak przy okazji możesz sprawdzić inne promocje. Codziennie jakaś się znajdzie 😉

 4. Niepełne godziny

  Bez względu na to czy jest to pokój hotelowy czy zagadkowy, wizytę w nim należy zarezerwować. Jest to logiczne i powszechne. Z tego względu większość escape roomów ma z góry ustalony grafik przyjęć, czyli na przykład co dwie godziny. Rozumiem to podejście, ponieważ jest na pewno wygodne, a przy stosowaniu systemu rezerwacji online może nawet i konieczne.
  W naszym przypadku na samym początku działalności ustaliliśmy jedynie godziny otwarcia. Obłożenie było na tyle małe, że umawialiśmy klientów tak jak im pasowało. Kolejną grupę wpuszczaliśmy najwcześniej półtorej godziny po wejściu tej pierwszej i w ten sposób tworzyliśmy grafik, który był zupełnie różny każdego dnia. Po dziś dzień nie zmieniliśmy tego systemu. Jakoś tak naturalnie weszliśmy w ten rytm pracy i póki co, nie zamierzamy go zmieniać. Tak więc jeśli chcesz umówić się z nami na grę na godzinę 21:19 – ZADZWOŃ!

 5. Wolne Niedziele

  To jest chyba największa osobliwość Domu Pana Adama. Nasz escape room jest nieczynny w Niedzielę. Powodów jest kilka i jest to temat, który z pewnością jeszcze poruszę przy okazji oddzielnego wpisu. Tymczasem wracając do sedna sprawy. Zrobiłem nie tak dawno temu krótką ankietę na fejsbookowej arcy-tajnej grupie właścicieli polskich escape roomów. Wyniki przedstawiają się tak:

  osobliwy dom pana adama escape room białystok

  Źródło: facebook

  Próba co prawda jest niewielka, ale wydaje mi się, że można ją potraktować jako dowód na to, że się wyróżniamy na tle innych firm. Pod samą ankietą nawiązała się dyskusja i niewątpliwie jest to dobry temat do dyskusji. Ale tak jak pisałem, będzie jeszcze okazja.

 6. Modlitwa

  Ten punkt również może niektóre osoby zdziwić, a może nawet zszokować. Jest to rzecz, której nie widać i właściwie dzieje się za kulisami całej naszej działalności. Chodzi o to, że w trakcie gry modlimy się za daną grupę, która jest w środku. Jeśli jest mało czasu, to za nią całą na raz, a jeśli jest go więcej, to za każdą osobę oddzielnie. Ja odmawiam Ojcze nasz, a moja żona Zdrowaś Maryjo. Nie oznajmiamy tego klientom i jest to pierwszy raz kiedy wyznaję ten punkt naszej pracy publicznie. Mam nadzieję, że spotkam się tutaj ze zrozumieniem, a nie hejtem. Czynimy tak dlatego, że wierzymy w moc modlitwy, nawet jeśli „omadlana” osoba ma przeciwne zdanie. W wersji dla niewierzących – po prostu myśląc o konkretnej osobie życzymy jej jak najlepiej.

 

Tak wygląda lista pięciu osobliwości Domu Pana Adama. Niektóre bardziej, a nie które mniej, ale z pewnością każda z nich wyróżnia go na tle innych escape roomów. Dzięki temu ze szczerym przekonaniem mogę powiedzieć, że ten Dom ma w pewnym sensie swoją wyjątkową tożsamość. Że jest Osobliwy nie tylko z nazwy.

 

Czy któraś z tych osobliwości przypadła Ci do gustu? A może wymienisz tą, która Ciebie wręcz odpycha? Zapraszam do komentarzy 🙂

Recommended Posts
Showing 10 comments
 • malaika
  Odpowiedz

  Wszystko ma duży plus. Szukałam powodu, żeby odwiedzić Białystok i właśnie go znalazłam 🙂

  • Osobliwy Adam
   Odpowiedz

   Łał, dzięki! Tylko jak już wpadniesz to się przedstaw, ok? Będzie mi bardzo miło gościć mojego czytelnika 😀

 • Dorota Hryniewicka (Trochimczyk)
  Odpowiedz

  Świetne! Trudno jest się czymś wyróżnić w dzisiejszym gąszczu firm. Dobrze pomyślane ?

 • Monika
  Odpowiedz

  Nie zmieniajcie zadnego z punktow swojej osobliwosci☺❤☺ a kwestia niedzieli jest jasna jak slonce ☺

 • Łukasz
  Odpowiedz

  Bardzo dziękujemy Wam za ten ostatni punkt! 🙂

  Ps. My też mamy polską nazwę! A jak 🙂

  • Osobliwy Adam
   Odpowiedz

   Nie ma sprawy 😉 A nazwa „Tajemnica garażu” też jest bardzo fajna, trochę zabawna jak dla mnie. No bo co może kryć zwykły garaż?

   • Łukasz Dyłka
    Odpowiedz

    Hehehe pozory przeważnie mylą. A może jednak nie? 😉
    Warto by sprawdzić, więc… zapraszam na Śląsk! Oprócz garażu mamy też kilka parę ciekawych ER 😉

    • Osobliwy Adam
     Odpowiedz

     Kiedyś na pewno zajadę, ale to jest grubsza sprawa z zaplanowaniem takiego wypadu 😉

Zostaw komentarz

5 Osobliwości Domu Pana Adama » Osobliwy Dom Pana Adama - escape room Białystok