Osobliwy Dom Pana Adama – escape room BiałystokDlaczego akurat escape room? - Osobliwy Dom Pana Adama - escape room Białystok

Pokoje zagadek to wciąż niszowa gałąź rozrywki, a szczególnie w Białymstoku. Większość osób jakie decyduje się na przeżycie przygody w Osobliwym Domu spotyka się pierwszy raz z taką formą zabawy. Dlaczego w takim razie wybrałem akurat tą działalność?

Rozpocznijmy od genezy

Zaczęło się od tego, że udałem się z moją obecną kochaną żoną (wtedy jeszcze tylko kochaną narzeczoną) i parą naszych wspólnych świadków (wtedy jeszcze tylko przyjaciół) do jednego z białostockich pokoi. Zabawa była wyśmienita! Grały we mnie ogromne emocje: stres, ekscytacja, ciekawość, chęć wygranej. Wrażenia były bardzo pozytywne, ale mimo tego wyszedłem z myślą, że mógłbym to zrobić lepiej. Póki co zakończyło się na gadaniu.

W między czasie pracowałem w fabryce, w której miałem bardzo ciężką robotę. Oprócz trybu pracy na trzy zmiany, dużej odpowiedzialności, nieprzewidywalności musiałem dużo modlić się o lepsze kierownictwo. Byłem wyczerpany, zniechęcony, chciałem odejść z pracy. W końcu stało się i straciłem stanowisko. Przyszedł ciężki czas, bo byłem na rozdrożu. Zadawałem sobie pytania: Co ze mną będzie? Co robić? Ile czasu będę szukał nowej pracy?
W tamtym momencie, kiedy z jednej strony składałem CV, a z drugiej paplałem o tym jak by to było super prowadzić ten escape room błogosławieństwem okazała się moja kochana żona. To ona wciąż powtarzała mi: „No weź w końcu zrób tego escape rooma, bo tylko gadasz o tym!”. I zrobiłem.

Ale właściwie dlaczego?

Jak wspomniałem, spodobała mi się ta forma zabawy, uznałem, że mogę zbudować coś takiego lepiej niż ktoś inny, miałem dobrą motywację i pragnienie, żeby wyjść spod czyjegoś kierownictwa.
To, czego nie wspomniałem to też branża w jakiej mieści się escape room, czyli rozrywka. Zawsze marzyłem o tym, żeby zarabiać na czymś co się lubi robić, no bo kto nie ma takiego pragnienia? W moim przypadku było to coś trywialnego lub infantylnego, więc gry takie jak pokoje zagadek pasowały mi wyjątkowo.

Poza tym przeanalizowałem swoje talenty i zalety: kreatywność, fantazja, logiczne myślenie, zdolności manualne, precyzja, chęć rozwoju, zmian, sukcesu.

W dodatku po sprawdzeniu rynku escape roomów w Białymstoku okazało się, że jest wciąż nienasycony i można jeszcze tutaj wiele zrobić. Nabywając więc wiedzę na temat tego co się dzieje na świecie w tej branży postarałem się wejść w to i zdziałać coś lepiej niż inni.

Jest jeszcze jeden bardzo ważny powód, a może nawet najważniejszy. Jest to rodzina. Z jednej strony moja ponieważ bardzo chciałbym tą firmę rozwinąć tak, ażeby mogła ona pracować niemal sama, a ja miałbym czas na bycie ze swoją żoną i dziećmi. Z drugiej mam taką ideę, aby rodziny miały okazję oraz miejsce do zacieśniania więzi, poznawania siebie, do spędzania razem czasu. Według mnie jest to niezwykle ważne, szczególnie w czasie kiedy tak łatwo nam oderwać się od samych siebie, od najbliższych. Mamy przecież tyle rozpraszaczy jak telewizja, internety, komputery. To wszystko zagłusza domowe ognisko. Wyobraź sobie teraz, że w zamkniętym pokoju, przez godzinę najbliżsi sobie muszą rozwiązywać wspólnie problemy, współpracować, wymyślać nowe rozwiązania, komunikować się, dzielić pomysłami i uwagami, radzić sobie z emocjami. Po wszystkim jest też o czym rozmawiać, co później wspominać, o czym opowiadać innym. Jak dla mnie, ideolo!

Myślę, że Osobliwy Dom Pana Adama jest właśnie takim miejscem. Cieszy mnie to i tą radością chciałem się dziś podzielić z Tobą.

A Ty, jaką radością możesz się ze mną dziś podzielić?

Recommended Posts
Showing 6 comments
 • Paulina
  Odpowiedz

  Adam, rozumiem Cię doskonale w kwestii roboty 😉 Życzę pomyślności w pracy, coraz więcej zadowolonych klientów i wielu ciekawych pomysłów na kolejne pokoje 🙂

  • Osobliwy Adam
   Odpowiedz

   Wielkie dzięki! W szczególności chciałbym, żeby jak najszybciej spełniło się ostatnie życzenie, bo mam w planach właśnie budowę kolejnego pokoju 🙂

 • Kamil Szymon Książak
  Odpowiedz

  Adam szykuj dla mnie pokój ?

 • Karol
  Odpowiedz

  Pięknie napisana fajna historia 🙂 Życzę dalszego rozwoju.

  • Osobliwy Adam
   Odpowiedz

   Dzięki Karolu. Jest mi bardzo miło, że są osoby, którym podoba się to co tworzę. Pozdrawiam 🙂

Zostaw komentarz

Dlaczego akurat escape room? - Osobliwy Dom Pana Adama - escape room Białystok