gdzie zorganizować urodziny białystok

Gdzie zorganizować urodziny dla dzieci (i nie tylko) w Białymstoku?

Za moich czasów rodzice najczęściej organizowali urodziny dla dzieci we własnym domu. Był to super czas dla wszystkich. Na stole stał pyszny tort, a wokół niego gromadka dzieci, które wymyślały sobie różne zabawy. Z drugiej strony jeśli chociaż jeden z rodziców nie poświęcił całego dnia, a nawet więcej na przygotowania to mogło wyjść bardzo skromnie. Potem jeszcze czekało sprzątanie, a nikt tego za gospodarzy nie zrobi.

Dziś natomiast mamy mnogość wyborów i, no cóż, oprócz atrakcji także wygodę. Chodzi mi konkretnie  o to, że nie musimy się martwić o to czy dzieci będą zadowolone, a szczególnie nasz solenizant. Nie trzeba uważać na to czy ktoś nam zabrudzi pół mieszkania, czy jest odpowiedni wystrój, czy też pół dnia sprzątać ze stołu, ale i z podłogi. Wystarczy „zrzucić” tą całą robotę na innych, a przy okazji cieszyć się ogromną wdzięcznością i radością za wyjątkowe urodziny 😉

Ale mimo tego szerokiego wyboru pojawia się już inny kłopot. Najczęstszym z nich dla rodziców w Białymstoku, z którymi rozmawiam przy okazji zorganizowanych urodzin w Osobliwym Domu Pana Adama jest wybór miejsca na imprezę dla ich dzieci. Niemal za każdym razem powtarzają, że byli już prawie wszędzie z dzieciakami, które wyskakały się już na trampolinach w Jumper Parku albo Strefie Wysokich Lotów, porobili Misie w Fabryce, sztukę pływania w kulkach w Fikolandzie czy Krainie Smyka opanowały do poziomu olimpijskiego, a z klocków Lego w Bricks 4 Kidz zbudowały już wszystko. I mimo iż są to niesamowite miejsca, gdzie można przeżyć wyjątkowe chwile, to niektórym zwyczajnie się już przejadły. Dodatkowym problemem jest wiek. Na wiele z tych atrakcji dzieci są już zbyt dojrzałe. W końcu każdy piętnastolatek jest już praktycznie „dorosły”, prawda? 😛 I w związku z tym pojawia się pytanie:

Gdzie zorganizować urodziny dla dzieci, nastolatków i dorosłych?

I akurat jeśli chodzi o Białystok jest jeszcze kilka miejsc mało znanych, a równie atrakcyjnych co te, o których już wspomniałem.

Pokoje zagadek – rozrywka umysłowa

Jedną z oryginalnych opcji jakie można wziąć pod uwagę to pokoje zagadek. W Osobliwym Domu Pana Adama wszystkie pomieszczenia i zagadki zbudowaliśmy tak, żeby były bezpieczne i przyjazne także dla dzieci. Nie znaczy to oczywiście, że tylko najmłodsi mogą się w nich dobrze bawić. Łamigłówki są banalne, a ciekawe i trudne. Niejedna grupa dorosłych poległa mając nawet godzinę, bo na tyle jest przeznaczona gra. I to właśnie nas wyróżnia, czyli fakt, że każda przygoda jest dostosowana dla osób w każdym wieku.
Oprócz tego posiadamy specjalną salę urodzinową, gdzie można się zebrać, odpocząć, przekąsić co nieco i najważniejsze, skosztować pysznego tortu. Całą naszą ofertę i zdjęcia znajdziesz w tym miejscu:

Zaproszenie urodzinowe Osobliwy Dom Pana Adama - escape room Białystok
Zaproszenia urodzinowe

Oferta urodzinowa. Nie będę się zatem rozpisywał. W skrócie tylko dodam, że ceny różnią w zależności od ilości dzieci, pokoi, promocji, a także czy mają się nimi opiekować animatorzy (czyli między innymi ja :P). I tutaj przyznam, że nawet lubię tę robotę. Zawsze z dzieciakami łapię dobry kontakt, a dzięki temu, że znam swoje pokoje od podszewki to gwarantuję, że przejdą każdy w stu procentach. Jak już kończymy to tak im się podoba w środku, że nawet sprzątać nie muszę, bo sami chcą to robić. Także mam wtedy swoich małych pomocników i kupę radochy.

W Białymstoku jest jeszcze kilka escape roomów, które również oferują zabawę w pokojach zagadek. Zaznaczę, że każdy z nich jest inny, oryginalny i na pewno nie znajdziemy w nich tych samych elementów czy też rozwiązań. Mogę też zapewnić, że te miejsca są także bezpieczne. O tym jak bardzo o to dbamy można przeczytać tutaj: Escape room – najbezpieczniejsza rozrywka w Białymstoku.

Logic Room – aktualnie dostępne są 2 pokoje z 5: Orion 53 oraz Klątwa Faraona (dla dzieci, nastolatków i dorosłych). Oferują zniżki poprzez prezentmarzen.com. Adres: Nowogródzka 1, Białystok

In the Room – mają aż 4 pokoje: Washington Post, Psychiatryk, Laboratorium szalonego naukowca i Zabójstwo (dla nastolatków i dorosłych). Oferują zniżki poprzez groupon. Adres: Icchoka Malmeda 2, Białystok.

Team Escape – prowadzą 2 pokoje: Dexter i Kod Enigmy (dla nastolatków i dorosłych). Oferują zniżki poprzez groupon i katalogmarzen.pl. Adres: Świętego Rocha 6, Białystok.

Bitwy na arenach – urodziny sportowe

Brzmi groźnie, ale wbrew pozorom wcale tak nie jest. Ja sam uczestniczyłem w takich „walkach”. Raz strzelałem się z żoną laserami, a raz walczyliśmy na łuki. Zabawa była na prawdę przednia! Przyznam też, że dzierżąc w ręku łuk i ganiając między dmuchańcami tak się zmęczyłem, że po powrocie padłem jak mucha i miałem zakwasy cały następny dzień. Oprócz tego wiem, że można wybrać także inne rodzaje amunicji, bo można się również postrzelać gumowymi kulkami, albo piankowymi strzałkami. Tak czy inaczej taka forma rozrywki jest bardzo aktywna i tak jak dzieci mogą rozruszać swoje szare komórki rozwiązując zagadki, tak tutaj to samo zrobią ze swoimi kończynami. Znam dwa takie miejsca, które polecam i są to:

Lastag – walka na lasery + inne atrakcje (dla dzieci, nastolatków i dorosłych). Adres: Bema 6 Stara Hala Mięsna, Białystok.

Strefa X – Paintball (gumowy – od 8 lat), Bitwy łucznicze (od 9 lat) i Nerfy (piankowe strzałki – od 5 lat). Adres: Kolejowa 12E, Białystok.

Ceramiczna zabawa – kreatywnie

To jest bardzo świeży temat, ale ciekawy. Niedawno na mapie Białegostoku pojawiła się pracownia ceramiki, gdzie właściwie samemu można sobie zrobić upominek, ale i czegoś nowego doświadczyć. W opisie przeczytamy: „Ceramiczna zabawa, ciastko i kawa 🙂 W pracowni można stworzyć lub kupić ceramiczny prezent, zorganizować urodzinki i wziąć udział w warsztatach”. Nic dodać, nic ująć! W dodatku miejsce to bardzo fajnie się nazywa:

Pracownia Prezentów


Zaproponowałem 3 bardzo różne rodzaje atrakcji, bo umysłowe, aktywne i artystyczne. Mam nadzieję, że dzięki tej krótkiej liście uda Wam się znaleźć najlepsze miejsce na zorganizowanie przyjęcia urodzinowego swojemu dziecku. A może sobie samemu? 😉

A jeśli macie jeszcze jakieś ciekawe i mało znane propozycje to piszcie w komentarzach. Jeśli nie ja, to na pewno inni czytelnicy skorzystają z tej wiedzy.

Z Bogiem!

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.