o escape roomie w kryzysie, marketing

Magiczna kolorowa skrzynia zagadkowa v2 – o escape roomie w kryzysie cz. 2,5

O marketingu w kryzysie – wstęp

Cześć! Pod takim właśnie tytułem postanowiłem rozpocząć serię wpisów o tym jak sobie radzę z marketingiem. Jest to trudne zadanie, bo prowadzę escape room w Białymstoku. To firma w branży, w której panuje kryzys, a produkt sprzedaje się tylko raz i to lokalnie. W związku z czym wykazuję 300% kreatywności żeby promować się za darmo lub niskim kosztem. I w tej serii właśnie to chcę przedstawić.

Jednak nie chcę robić kolejnej listy opisanych suchą teorią pomysłów. Zrobię to w wyjątkowy, rzekłbym osobliwy sposób. Otóż przedstawię Wam serię prawdziwych wydarzeń z mojej pracy. Jeśli masz ochotę przeżyć ze mną przygodę oraz przy okazji dowiedzieć się czegoś praktycznego, to zapraszam do lektury.


O samym pomyśle na skrzynię już pisałem w poprzednim tekście. Poprzednia wersja była prototypem, który miał swoje wady i zalety. Dziś prezentuję Wam wersję drugą.

skrzynia zagadkami wakacje na stadionie

Na koniec czerwca odezwał się kolega, który jest odpowiedzialny za organizację imprez na Stadionie Jagiellonii w Białymstoku. Dał cynk o planowanej pięciodniowej imprezie dla dzieci: „Wakacje na stadionie”. Zgodziłem się bez wahania, ale w głowie miałem już plan zbudowania nowej skrzyni, lepszej niż poprzednia. I dobrze, że okazja się pojawiła, bo pewnie znowu zwlekałbym z budową. Tak się zaczęła gonitwa z czasem.
Przełom czerwca i lipca poświęciłem w dużej części na konstrukcję i plany. Skrzynia została zbudowana na czas, aczkolwiek znowu – na ostatnią chwilę. Ale efekt i tak jest genialny!

skrzynia z zagadkami escape room białystok     skrzynia z zagadkami białystok

Pierwsze chwile to ogromny stres. W końcu to premiera. Ale już po pierwszych kilku/nastu grach uspokoiłem się. Dzięki temu pierwsze usterki (co widać na jednym z powyższych zdjęć :P) udało mi się naprawić szybko i sprawnie. Graczom to w ogóle nie przeszkadzało.

skrzynia z zagadkami mama z córką  stadion miejski w białymstoku  skrzynia z zagadkami na stadionie miejsckim w białymstoku

Dzieciaki w różnym wieku były szalenie zadowolone. Niektóre grały nawet po dwa, trzy razy. Najbardziej mi się podobało kiedy udało mi się zachęcić rodzica do pomocy. Z jednej strony odpoczywałem, a z drugiej obserwowałem jak spędzają razem radosne chwile. Rodzina to jest to!

skrzynia z zagadkami osobliwy dom pana adama  skrzynia z zagadkami osobliwy dom pana adama  kłodka skrzynia zagadki escape room białystok

Na koniec oprócz zdjęć zapraszam do obejrzenia filmu z przejścia tej skrzyni. Gra jest krótka, na jakieś 2, do 10 minut. Ta trwała 4,5 minuty, a chłopak grał już wcześniej. Wyciąłem tylko kilka nudnych momentów.

Dużo się nauczyłem dzięki temu doświadczeniu, szczególnie o konstruowaniu takich zabawek. Ale też udało mi się pooglądać ludzi, szczególnie dzieci co było bardzo ciekawe. Lubię to. Miałem też okazję pogadać ze znajomymi, z rodzicami i dziećmi, którzy byli u mnie w escape roomie. Oczywiście z tymi, którzy chcieliby do mnie przyjść również 😉 W skrócie, jestem zmęczony, ale zadowolony 🙂

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.