Osobliwy Dom Pana Adama – escape room BiałystokSukcesy w 2018 roku » Osobliwy Dom Pana Adama - escape room Białystok

Jakieś 4-5 lat temu podczas imprezy sylwestrowej przyszło mi na myśl pytanie do towarzystwa: jaki osiągnąłeś/aś sukces w tym roku? Chciałem tym pytaniem tak symbolicznie i pozytywnie spojrzeć na mijający czas, a przy okazji zarzucić ciekawy temat do rozmowy. No i udało się. Rok później pamiętając o tym jaki fajny efekt dało to pytanie powtórzyłem je w trochę innej ekipie. Tak oto stało się już niemal tradycją, że pytam o sukcesy minionego roku moich znajomych.

Dziś natomiast spróbuję spojrzeć na ten okres działalności Osobliwego Domu Pana Adama pod tym właśnie kątem i wymienić sukcesy jakie udało nam się osiągnąć pod szyldem naszego białostockiego escape roomu.

W styczniu pierwszy dochód
Na samym początku od założenia samej działalności było mega trudne. Co miesiąc liczyliśmy straty i razem z żoną dokładaliśmy swoje prywatne oszczędności na wszelkie opłaty na firmę. Byliśmy zmuszeni nawet pożyczać pieniądze od rodziny. I właśnie w styczniu 2018 pierwszy raz escape room wyszedł na plus. Nie były to wielkie pieniądze, ale przynajmniej nie dokładaliśmy. Od tamtego czasu, oprócz kwietnia, zarabiamy. Uff!

Pierwsze duże grupy (półkolonie)
Końcówka stycznia dla wszystkich uczniów kojarzy się jednoznacznie pozytywnie – w końcu mamy ferie, a jak ferie, to często półkolonie. Właśnie wtedy jeszcze przed tym krótkim okresem wyruszyliśmy z Tomkiem na podbój miejsc, które organizują czas dzieciom. Udało nam się wtedy zaprosić kilka grup zorganizowanych co było też dla nas dobrym chrztem bojowym. Po pierwsze odważyliśmy się wyjść na przeciw klientom i „sprzedać się” w rozmowie twarzą w twarz, a po drugie nabyliśmy ogromnego doświadczenia. Dziś nie mamy problemu, żeby przyjąć 15, 30, a nawet 45 osób!

Animacja na walentynki
Po niemałym sukcesie animacji pt. „Święta, święta i po świętach” w przypływie weny poszedłem za ciosem i stworzyłem drugą i jak na razie ostatnią animację poklatkową. Tym razem był to krótki film na okazję walentynek pod błyskotliwym tytułem „Walentynki z puentą”:

Pomoc charytatywna dla dwóch akcji: WOŚP 2018 i dla Samirki
Zarówno na WOŚP jak i dla Samirki, która walczy o życie przekazaliśmy vouchery i darmowe wejściówki na grę w naszym escape roomie. W sumie to kilkaset złotych wsparcia na które było nas stać. Mam świadomość, że nasza pomoc jest skromna i jest raczej takim „wdowim groszem”, ale wiem też, że w akcjach charytatywnych liczy się każdy grosz i każda para rąk.
To cudowne uczucie kiedy Twoja praca udziela się nie tylko tym, którzy z niej czerpią bezpośrednio, ale również potrzebującym.

Stworzyliśmy ofertę urodzinową
Może kogoś to zaskoczy, ale na dzień dzisiejszy jesteśmy jedynym escape roomem w Białymstoku, który wprowadził konkretną ofertę urodzinową do pakietu swoich usług. Nie będę się rozpisywał jak ona wygląda, bo możecie to po prostu przeczytać tutaj, ale dodam jedynie, że ta opcja jest strzałem w dziesiątkę gdyż bardzo dobrze odpowiada na zapotrzebowanie rynku. Niemal wszyscy rodzice, z którymi mam przyjemność rozmawiać przychodzą do nas, bo pokoje z zagadkami to coś wyjątkowego i niepowtarzalnego, a po zabawie zawsze spotykamy się z wyrazami zadowolenia.

Dołączyliśmy do programów KDR i BKDR
Naszą podstawową misją jest tworzenie miejsca przyjaznego rodzinom. Dlatego też wydawaje się oczywistym krokiem było dołączenie do dwóch programów: Karta Dużej Rodziny (ta ogólnopolska) i Białostocka Karta Dużej Rodziny. Na obie oferujemy 10% zniżki. Nawet udało się otrzymać podziękowania od prezydenta Białegostoku 🙂

Dołączyliśmy do programu „Polska bezgotówkowa”
Dość szerokim echem obiła się akcja wsparcia ze strony rządu przedsiębiorców w instalowaniu terminali do obsługi płatności bezgotówkowych. Wiadomo, że dla klienta to ogromna wygoda, także i my dołączyliśmy do tego programu.

Rozliczyliśmy się z PUP
Jedno z najbardziej stresujących przedsięwzięć było staranie się o dofinansowanie z urzędu pracy o dofinansowanie mojej pierwszej działalności. Co ciekawe Panie tam pracujące pierwszy raz spotkały się z tą formą biznesu i pomimo wsparcia do końca nie mogły ocenić czy mój wniosek przejdzie, czy też nie. Na szczęście udało się, ale formalności po otrzymaniu pieniędzy wcale się nie kończą bowiem po roku trwania umowy z PUP należy się z nim rozliczyć. Tutaj miałem już wsparcie księgowej i udało się bez większych problemów, choć bez bieganiny za dokumentami się nie obyło.

Reklama radiowa i na portalu bialystokonline
Oczywistym jest, że reklama jest podstawą. Jednak taka mała firma jak ta musi się borykać z ogromnymi dylematami finansowymi. Ciężko jest znaleźć budżet na reklamę kiedy koszta jej prowadzenia w stosunku do przychodu są bardzo duże, ale udało nam się. Na reklamę w internetach udało nam się wyskrobać fundusze, a za tą radiową opłaciliśmy barterem. Tak czy siak przy okazji wyprodukowania reklamy radiowej oprócz samego audio dodałem później oprawę wizualną, tak trochę dla zabawy. Wyszło tak:

 

Przetrwaliśmy rok w ogóle
Ponoć większość firm nie daje rady przetrwać pierwszego roku na rynku. Nam się udało! Nie było łatwo, dalej nie jest, a my nie tylko sobie trwamy, ale mamy plany na rozwój, który nadchodzi wielkimi krokami. Będzie dobrze! 😉

Ruszył blog
Zawsze miałem potrzebę uzewnętrzniania swoich myśli. Ten blog to w ogóle mój trzeci szczerze mówiąc, ale dopiero teraz czuję, że piszę dojrzale. Tym bardziej, że to co pokazuję na blogu w większości zostało już gdzieś, kiedyś wypowiedziane na głos. Jestem bardzo dumny z tego co robię. Trafiłem w niszę, teksty spotykają się z pozytywnym i dużym odbiorem (do tej pory wszystkie 10 wpisów łącznie zostały wyświetlone około 1700 razy!), a mi osobiście pomaga porządkować to i owo w głowie.

Stworzenie dobrego miejsca dla rodziny
Taką pierwszą ideą Osobliwego Domu Pana Adama było stworzenie nowego i ciekawego miejsca dla rodziny, gdzie frajdę będą miały nie tylko dzieci, ale i rodzice. Gdzie spędzą razem fajny czas, a przy okazji zbliżą się do siebie. Rzeczywiście udało nam się stworzyć takie właśnie rodzinne miejsce, bo duża część naszych gości to właśnie rodzinki. Każda z nich wychodzi też z wypiekami na twarzach, a po wyjściu z Osobliwego Domu słyszę jeszcze na korytarzu entuzjastyczne rozmowy między rodzicami i ich dziećmi. Myślę, że w naszych pokojach powstają bardzo fajne, wspólne wspomnienia, które zostają na lata.

Moje osobiste sukcesy związane z firmą to w sumie temat na kolejny wpis, a teraz jedynie je wymienię: zluzowałem, zacząłem organizować czas pracy, ruszyłem bloga, oddałem firmę Bogu.


Bardzo ucieszyłbym się gdybyś podzielił/a się ze mną i innymi Twoim sukcesem mijającego roku 2018. Myślę, że wszystkim będzie milej go pożegnać, a na pewno mi.

Życzę szczęśliwego roku pańskiego 2019 i jeszcze więcej sukcesów!

Recent Posts
Showing 10 comments
 • Ewelina
  Odpowiedz

  Grarulacje! Piękne sukcesy- i oby w 2019 było ich nie mniej 🙂 pozdrowienia

 • Agnieszka
  Odpowiedz

  Wow, gratuluję sukcesów 🙂 świetne pomysły, a animacja super 🙂

 • K
  Odpowiedz

  Tak trzymać i do przodu w 2019! Powodzenia 😃😃😃

 • Andrzej
  Odpowiedz

  Gratulacje, powodzenia w rozwijaniu projektu 🙂 Jak będę gdzieś w okolicach Białegostoku, to chętnie zajrzę 🙂

 • Levela
  Odpowiedz

  Oby w roku 2019 było jeszcze więcej sukcesów!

Zostaw komentarz

Sukcesy w 2018 roku » Osobliwy Dom Pana Adama - escape room Białystok